هزینه تعمیر آیفون تصویری

هزینه تعمیر آیفون تصویری

هزینه تعمیر آیفون تصویری

عوامل مختلفی بر روی هزینه تعمیر آیفون تصویری تاثیر گذار هستند. اما لازم است پیش از این که اقدام به تعمیر آیفون تصویری خود کنید، با این دستگاه بیش تر آشنا شوید و قسمت های مختلف آن را شناسایی نمایید. با ما همراه باشید.

هزینه تعمیر آیفون تصویری
هزینه تعمیر آیفون تصویری در تهران

آیفون تصویری چیست؟

یکی از تجهیزات سیستم نظارتی – حفاظتی – امنیتی، درب باز کن های تصویری یا همان آیفون های تصویری می باشند.

این نوع از درب باز کن ها از سیستم تصویری و یا ویدئویی در جهت تبادل اطلاعات و باز کردن درب مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم های درب باز کن صوتی و تصویری به طور کلی از ۴ قسمت مختلف تشکیل شده اند:

  • پنل
  • گوشی
  • قفل اتوماتیک
  • منبع تغذیه

معرفی اجزای آیفون های تصویری

در حال حاضر سیستم های آیفون تصویری، به دلیل پر استفاده بودن، جایگزین درب باز کن های صوتی شده اند. در واقع درب باز کن های تصویری علاوه بر تبادل صوتی، اطلاعات تصویر مخاطب را در جهت نظارت و امنیت بیش تر برای کاربر نمایش می دهد.

در مجموع درب باز کن های تصویری در دو نوع تولید شده اند:

  1. سیاه و سفید
  2. رنگی

مدل های معمولی درب باز کن تصویری، به صورت سیاه و سفید می باشد. اما در نوع رنگی سیستم در ب باز کن باید قابلیت دریافت و پخش تصویر را به صورت رنگی داشته باشد. اما از نظر نحوه عملکرد و نصب تا حدود زیادی به یکدیگر شبیه هستند. اجزای اصلی آیفون تصویری شامل موارد زیر می شود:

  • گوشی یا مانیتور
  • پنل قفل اتوماتیک
  • منبع تغذیه

گوشی

گوشی یا مانتیور یکی از بخش های آیفون تصویری است که ارتباط صدا و تصویر را با پنل برقرار می کند. گوشی در داخل واحد ها و یا در منزل قرار می گیرد که امکان دارد سیا و سفید و یا رنگی باشد.

پنل

پنل در جلوی درب نصب می شود و در جهت ارتباط با مانیتور که در طبقات قرار گرفته اند، مورد استفاده قرار می گیرد.

دوربین

دوربین های به کار گرفته شده در پنل درب باز کن تصویری، به طور معمول از نوع فیبری می باشند. لنز این نوع از دوربین ها به صورت واید عمل می کند. به این معنا که زاویه دید آن ها باز می باشد. این دوربین ها در قسمت بالای پنل نصب شده و در جلوی آن یک طلق محافظ شیشه ای تعبیه شده است تا از لنز محافظت کند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه در واقع ولتاژ مورد نیاز قسمت های مختلف سیستم درب باز کن تصویری را فراهم می کند. منبع تغذیه در سیستم های درب باز کن صوتی و تصویری به یک شکل تعبیه شده است.

قفل اتوماتیک

در سیستم های درب باز کن صوتی و تصویری، در جهت باز کردن درب از قفل باز کن های اتوماتیک استفاده می شود. این قفل باز کن ها در دو نوع قفل برقی و قفل زنجیری مشاهده می شوند.

تعمیر آیفون تصویری شامل چه مواردی می شود؟

توجه داشته باشید که آیفون های تصویری از قسمت ها و بخش های مختلفی تشکیل شده اند. هر کدام باید پیش از این که تعمیر شوند، مورد عیب یابی قرار بگیرند.

به طور مثال باید در وهله اول و پیش از این که تعمیر آیفون تصویری آغاز شود، مشکل اصلی آیفون تصویری بررسی شود. اگر مشکل از تصویر باشد، باید مانیتور و هم چنین برد تغذیه مورد بررسی قرار بگیرند. در صورتی که مشکل عدم پخش صدا باشد، باید میکروفون، گوشی و دهنی هر کدام به صورت مجزا بررسی شوند.

لازم است بدانید که چند برد به نام برد تغذیه، برد اصلی و برد صدا در ساختار آیفون تصویری تعبیه شده اند که هر کدام از قطعات مختلفی مانند خازن، آی سی، سیم پیچی و… تشکیل شده اند.

در صورت مشاهده و بروز هر یک از مشکلات گفته شده و سایر مشکلاتی که در این بخش از مطلب ذکر نشد، باید علاوه بر قطعات مختلف، این برد ها نیز مورد عیب یابی و بررسی قرار بگیرند.

از این رو اگر نیاز به تعمیر باشد، آن ها تعمیر خواهند شد. اما اگر مانند خازن ها جزو قطعات مصرفی باشند، بهتر است که تعویض شوند.

چه عواملی بر روی هزینه تعمیر آیفون تصویری تاثیر می گذارند؟

همان طور که پیش تر گفته شد، آیفون های تصویری از قطعات و بخش های مختلفی تشکیل شده اند. هر یک از این بخش ها در زمان بروز مشکل باید به صورت تخصصی و همین طور توسط یک تکنسین آیفون تصویری عیب یابی شود.

تعمیر و یا تعویض قطعه، یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه تعمیرات آیفون تصویری می باشد. هم چنین مدل آیفون تصویری و برند آن، می تواند از دیگر عواملی باشد که بر روی هزینه تعمیرات آن تاثیر گذار است.

برای این که بتوانید به صورت دقیق هزینه تعمیرات آیفون تصویری خود را محاسبه کنید، به شما توصیه می کنیم که از تکنسین ها و تعمیرکاران تعمیر پارسیان کمک بگیرید.

هزینه تعمیر آیفون تصویری
چه عواملی بر روی هزینه تعمیر آیفون تصویری تاثیر می گذارند؟
پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
آیفون تصویری و نکات مهم در خرید آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *