معرفی و مقایسه انواع برند های آیفون تصویری

انواع برند های آیفون تصویری

معرفی و مقایسه انواع برند های آیفون تصویری

معرفی و مقایسه انواع برند های آیفون تصویری به شما کمک خواهد کرد تا در زمان خرید، انتخاب مناسبی برای ساختمان خود داشته باشید.

آیفون ‌های تصویری، گذشته از امکان مشاهده‌ تصویر فرد امکانات دیگری نیز دارند. یکی از آن ها قابلیت ضبط تصویر، صدا و فیلم شخص مراجعه کننده هستند.

این قابلیت علاوه بر ارتقای امنیت ساختمان به ساکنان هر واحد این امکان را می ‌دهد.

تا در صورت حضور نداشتن در منزل، پس از مراجعه بتوانند تصویر، فیلم و صدای افرادی را که در غیاب آن ‌ها به منزل ‌شان مراجعه کرده ‌اند، در اختیار داشته باشند. این ویژگی مانند استخدام یک منشی دائم است .

امکان دایورت کردن زنگ یک واحد روی واحد دیگر از دیگر امکانات برخی آیفون های تصویری است بدین معنا که اگر واحدی امکان پاسخگویی نداشته باشد آیفون واحد خود را روی آیفون یکی از همسایه ها دایورت می کند.

اینتر کام از دیگر قابلیت های آیفون تصویری است. بدین ترتیب که بدون صرف هزینه ای همه واحد ها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

برخی از آیفون‌های تصویری دارای قابلیت دیگری نیز هستند و آن امکان برقراری ارتباط بین واحد های یک آپارتمان است.

بدین ترتیب ساکنان آپارتمان می ‌توانند پیام ‌های کوتاه خود را بدوناین آیفون‌ های تصویری پیشرفته‌ را می‌ توان آیفون تصویری هوشمند نامید.

انواع برند های آیفون تصویری
معرفی و مقایسه انواع برند های آیفون تصویری

معرفی و مقایسه انواع برند های آیفون تصویری از دیدگاه پارسیان تعمیر

در ایران آیفون تصویری ها با برند های مختلف ایرانی و خارجی وجود دارند که هر کدام از آن ها امکانات خاصی را ارائه می ‌دهند.

آیفون ‌های تصویری از نظر سیستم عملکرد به دو نوع کلی دیجیتال و آنالوگ دسته‌ بندی می‌ شوند.

آیفون‌ تصویری آنالوگ شباهت زیادی به آیفون ‌های قدیمی ‌تر دارد. در این نوع آیفون تصویری دکمه ‌ای برای هر واحد از آپارتمان در نظر گرفته شده است.

برای ارتباط با هر واحد لازم است تا زنگ مربوط به آن واحد فشرده شود تا صدای زنگ و تصویر فرد به دستگاه نصب شده در قسمت داخلی آن واحد ارسال شود.

این سیستم اگر چه در مورد آپارتمان ‌هایی با تعداد واحد های نسبتاً کم بسیار مناسب و کارآمد است اما در صورتی‌که تعداد واحد های آپارتمان نسبتاً زیاد باشد، به لحاظ ظاهر پنل جلوی درب کمی ناخوشایند است.

آیفون تصویری دیجیتال نوعی دیگر از انواع آیفون تصویری است که به علت داشتن قابلیت های بیش تر البته کم طرفدار ندارد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
انواع سیم کشی آیفون تصویری

آیفون‌ تصویری دیجیتال دارای صفحه‌ شماره‌گیر یا پنل کدینگ است. که برای برقراری ، لازم است فرد کد مربوط به واحد مورد نظر خود را با استفاده از پنل کدینگ وارد کند.

با فشردن دکمه‌ تأیید، صدا و تصویر به مانیتور واحد متصل خواهد شد. از جمله مزایای مهم سیستم‌ آیفون‌ های دیجیتال امکان برنامه ‌ریزی آن‌ها است.

تعربف کردن نگهبان از دیگر مزیت آیفون های دیجیتال است. با تعریف کردن یک مانیتور به عنوان نگهبان می توان ترتیبی داد که همه واحد ها امکان دایورت کردن و ارتباط مستقیم با آن را داشته باشند.

پس می توان نتیجه گیری کرد که ساختمان هایی با بیش از ۳۰ واحد دارند، معمولاً استفاده از آیفون تصویری دیجیتال مناسب ‌تر است.

حتما به این نکته توجه کنید که خرابی در آیفون‌ های تصویری دیجیتال به مراتب بیش تر است از آیفون تصویری آنالوگ چرا که از قطعات الکترونیکی یا برد های بیش تری تشکیل شده اند.

پس به لحاظ زمان کارکرد بیش تر آیفون های آنالوگ توصیه می شود.

انواع برند های آیفون تصویری
مشخصات و معرفی انواع برند های آیفون تصویری

کدام آیفون تصویری بهتر است؟

میزان وسعت دید، راحتی نصب، کیفیت دوربین، کیفیت صدا و… از مهم ‌ترین ویژگی ‌هایی هستند که حین خرید آیفون تصویری باید به آن‌ ها دقت کنید.

در ادامه به بررسی معرفی و مقایسه انواع برند های آیفون تصویری پرداخته ایم:

۱- برای کیفیت دوربین به کار رفته شده در آیفون اهمیت ویژه ای غائل شوید برخی لنز های دوربین پنل جلوی درب میزان وسعت دید بیش تری رو به بیننده می دهند در اصطلاح واید تر هستند .

۲- یکی از دیگر فاکتور های مورد بررسی بدنه پنل آیفون تصویری است که باید از متریال مناسب برخوردار باشد.

به طوری که اگر در بیرون محوطه ساختمان نصب می شود باید از فلزی مناسب و ضد زنگ باشد همین طور محافظ جلوی دوربین کیفیتی مناسب داشته باشد.

۳- مورد مهم دیگر دقت در کیفیت صفحه نمایش آن است. وضوح بیش تر تصویر، اگر چه تا حد زیادی به دوربین به کار رفته در آیفون تصویری بستگی دارد، با این حال وابسته به عوامل دیگری مانند میزان تراکم پیکسل نمایشگر آیفون تصویری نیز هست.

حداقل اندازه‌ نمایشگر آیفون ‌های تصویری ۲٫۵ اینچ و حداکثر آن ۱۰ اینچ است، اما در حال حاضر در اکثر آپارتمان‌ های معمولی از نمایشگر های ۳٫۵ یا ۴/۳ اینچی استفاده می شود.

۴- هم خوانی ظاهر آیفون تصویری به نمای ساختمان در حفظ زیبایی بنا تأثیر بسیاری دارد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک

۵- خرید آیفون تصویری دیجیتال، بهتر است به قابلیت تغییر زبان دستگاه و امکان استفاده از منوی فارسی در آیفون تصویری دقت شود.

۶- بر اساس راهنمای خرید آیفون به امکان تغییر صدای زنگ آیفون تصویری دقت کنید. نوع ملودی و میزان بلندی صدای زنگ اهمیت ویژه ای دارد. که باید قبل از خرید آن را در تصمیم گیری خود لحاظ کنید.

معرفی و مقایسه انواع برند های تصویری

آیفون‌ های تصویری در برند های مختلفی تولید می ‌شوند. به همین خاطر عمدتا افراد برای انتخاب دچار مشکل می شوند با بررسی مزایا و معایب این آیفون ‌های تصویری، می ‌توانید بهتر تصمیم گیری نمایید.

در ادامه شما را با مزایا و معایب مشهور ترین برند های آیفون تصویری مانند آیفون تصویری تابا، آیفون تصویری سیماران، آیفون تصویری سوزوکی، آیفون تصویری کوماکس و آیفون تصویری الکتروپیک آشنا می‌کنیم.

آیفون تصویری کوماکس

آیفون های تصویری کوماکس از معروف ترین ، مشهور ترین و قدیمی ترین آیفون های تصویری نه تنها در ایران بلکه در جهان است. اصل این آیفون تصویری ساخت کشور کره است.

البته لازم بدانید که بیش تر آیفون‌ های تصویری موجود در بازار، ساخت چین هستند که بسیاری از آن ها از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار هستند.

فراوانی و در دسترس بودن قطعات این برند مشکل نداشتن گارانتی را به نحوی جبران کرده به نحوی که تقریبا تمام برندهای موجود در ایران دارای انحصار در قطعات خود هستند و قطعات آن ها به راحتی در دسترس نیست.

نصب آسان و راحت، تنوع گسترده محصولات، هم خوانی و امکان تعویض با برند هایی چون سیماران، آلدو و سوزوکی از جمله مزایای این برند محسوب می‌ شود. اما کیفیت برد متوسط (در صورتی که تولید چین باشد) از جمله معایب آیفون تصویری کوماکس محسوب می ‌شود.

انواع برند های آیفون تصویری
معرفی انواع برند های آیفون تصویری با پارسیان تعمیر

آیفون تصویری تابا

یکی از قدیمی ‌ترین و با سابقه ترین شرکت ‌های تولید کننده آیفون تصویری، تابا است که مورد توجه اهالی بازار نیز می باشد.
کم تر کسی هست که با آیفون های صوتی قدیمی تابا کار نکرده باشد.

مزایا و معایب آیفون تصویری تابا

کیفیت بالای صدا و تصویر، ارائه ضمانت واقعی یک ساله از جمله مزایای این شرکت محسوب می‌شود. شاسی های با کیفیتی دارد.
از معایب آن نیز به اشکالات و قطع شدن های صدای مکالمه نام برد.

آیفون تصویری الکتروپیک
آیفون تصویری الکتروپیک

آیفون تصوری الکتروپیک

الکتروپیک شرکتی ایرانی است که آیفون ‌های تصویری با کیفیتی را ارائه می‌ دهد. البته برخی از قطعات را از چین وارد می کند و در کارگاه شرکت اسمبل می کنند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
فروش و نصب آیفون تصویری

الکتروپیک خدمات پس از فروش نسبتا خوبی ارائه می کند. کیفیت نسبتا بالای قطعات نیز از دیگر مزیت این آیفون تصویری محسوب می‌ شود.

عدم کابرد آن در تعداد واحد بالا در محصولات قدیمی، انحصاری بودن قطعات آن و عدم امکان پشتیبانی از سیستم خطی و سری، ضعیف بودن سلکتور صدا و هم چنین تغذیه دوربین پنل از گوشی واحد ها از معایب این آیفون تصویری محسوب می ‌شود.

آیفون تصویری سیماران
آیفون تصویری سیماران

آیفون تصویری سیماران

یکی از رایج ترین برند ها در زمینه تولید آیفون تصویری، سیماران است. آیفون تصویری سیماران سال ‌ها است که توانسته محبوبیت بسیاری در میان افراد پیدا کند.

مزایا و معایب آیفون تصویری سیماران

این آیفون تصویری به راحتی نصب می ‌شود و یکی از ویژگی‌ های مثبت آن، دارا بودن خدمات پس از فروش بسیار خوب است. هم چنین لازم به ذکر است که این آیفون تصویری، تنوع بالایی در ارائه محصولات دارد.

کیفیت صدای خوب و هم چنین امکان نصب آن بر روی آیفون ‌های کوماکس، آلدو و سوزوکی از جمله سایر مزایای این آیفون تصویری محسوب می ‌شود.

اما در کنار این مزایا، دارای معایب اندکی مانند دوربین ضعیف در شب و مشکلات شاسی زنگ پنل نیز دارد.

آیفون تصویری سوزوکی
آیفون تصویری سوزوکی

آیفون تصویری سوزوکی

یکی دیگر از شرکت‌ های تولید کننده آیفون تصویری، برند سوزوکی است که قیمت مناسبی دارند و از این رو، توانسته ‌اند توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب کنند.

این آیفون تصویری، به راحتی روی آیفون‌های کنوی،کوماکس، آلدو و سیماران نصب می‌شود و خدمات پس از فروش بسیار معقولی در بازار ایران دارد.

از سوی دیگر کیفیت خوب تجهیزاتش و البته ارائه صدا و تصویر مناسب و امکان نصب موازی و سری، از جمله مزایای این آیفون تصویری محسوب می ‌شود.

از معایب سوزوکی نیز می‌توان نیازش به سوییچر و دکودر در سیستم کدینگ، وخرابی تصویر نام برد.

در میان آیفون تصویری های خارجی فقط کوماکس است که از هر نظر مناسب است و قطعات آن به وفور در کشور یافت می شود .

در میان برند های ایرانی که اغلب قطعات آن ها از کشور چین وارد، و در کشور سر هم می شوند می توان آیفون تصویری سیماران، تابا و الکتروپیک در لیست بهترین آیفون تصویری ایرانی قرار دارد.

شما می توانید در صورت نیاز برای خرید و یا تعمیر آیفون تصویری با پارسیان تعمیر در تماس باشید.

انواع برند های آیفون تصویری
مزایا و معایب انواع برند های آیفون تصویری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *