دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند

دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند

دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند؟

در این مقاله می خواهیم در رابطه با دلیل اینکه آیفون تصویری زنگ نمیزند برای شما مواردی را ذکر نماییم.

مواقع زیادی ممکن است پیش بیاید که آیفون منزل شما زنگ داخلی اش به صدا در نیاید. دلایل متنوعی می توان برای زنگ نخوردن داخلی آیفون تصویری ذکر کرد که مهم ترین آن ها خرابی برد صدا، خرابی بلند گوی داخلی، خرابی سوییچر، خرابی پنل و یا خرابی برد تغذیه است.

در ساختار آیفون های تصویری ظرافت و دقت به خرج داده شده که ممکن است این ظرافت آیفون در شرایط برخورد کودک با آن رعایت نشود. و یا ممکن است هنگامی که درحال تمیز کردن مانیتور آیفون هستید به دلیل لمسی بودن آن دستتان بر روی تنظیمات بخورد و یا سیم آن کشیده شود که باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود اما جای نگرانی نیست زیرا به آسانی قابل حل است.

اگر احیانا دستتان به تنظیمات خورد و مشکلی برای به صدا درآمدن زنگ آیفون داشتید باید برای حل این مشکل وارد منوی تنظیمات آیفون تصویری بشوید و اگر روی سایلنت بود آن را از حالت سایلنت خارج کنید. اما ممکن است که سایلنت نباشد اما کد آیفون تصویری شما پریده باشد که این مشکل را نیز از طریق تنظیمات می توانید حل کنید و مجددا کد دهی انجام دهید.

دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند
دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند، چیست؟

دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند خرابی در برد صدا است

معمولا در آیفون های تصویری بیش از هر چیزی برد صدا در معرض خرابی و آسیب قرار دارد. وظیفه برد، تنظیم کردن صدا و و قطع و وصلی صدا و تصویر است، پس یکی از دلایل اصلی زنگ نزدن آیفون میتواند خرابی برد باشد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
تعمیرات فوق تخصصی آیفون تصویری

مثلا زمانی که پنل آیفون منزل شما خاموش باشد اگر فردی دم در باشد و زنگ بزند قطعا صدای زنگ در پنل شما به گوش نخواهد رسید و یا اگر ارتباط با پنل قطع نشود هم احتمال پیش آمدن این مشکل هست و حتی ممکن است زنگ چند واحد به صورت همزمان به صدا درآید.

پس اگر می خواهید که در قسمت صدا و زنگ خوردن آیفون حدالامکان مشکلی نداشته باشید، لازم است هر چند وقت یک بار قطعه هوک را در برد اصلی تعویض کنید. هم چنین مدار آی سی زنگ موجود در مدار اصلی برد آیفون تصویری، وظیفه زنگ زدن را به عهده دارد.

 

دلیل دیگری که برای زنگ نزدن آیفون تصویری تاثیر دارد: خرابی بلندگوی داخلی آیفون

یکی دیگر از دلایل اصلی زنگ نزدن آیفون تصویری، خرابی در بخش بلندگوی داخلی آن است. وظیفه اصلی بلندگوی داخلی پخش صدا در آیفون می باشد، پس اگر مشکلی در زنگ خوردن آیفون تصویری منزل یا ساختمان خود دارید.

یکی از قطعاتی که قبل از هر چیزی باید به سراغش روید تا از سالم بودنش مطمئن شوید و اگر دچار مشکل بود آن را تعویض کنید بلندگوی داخلی آیفون تصویری شما است.

خرابی سوییچر

سوییچر های مختلفی در آیفون تصویری وجود دارند و در مواقع سوییچر ها را به چند دسته متنوع می توان تقسیم کرد. شرط وجود یا عدم وجود سوییچر وابسته به تعداد واحد در آیفون تصویری است. به این موضوع مهم دقت کافی را داشته باشید که ساختمان هایی که تعداد واحد های آن ها از هفت واحد کم تر باشند دارای سوییچر نیستند ولی اگر از هفت واحد بیش تر باشند سوییچر دارند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
متخصص تعمیرات آیفون تصویری

بنابراین اگر ساختمان محل سکونت و یا محل کار شما که تعداد واحد آن از هفت واحد بیش تر است، مشکلی در به صدا در آمدن زنگ آن ایجاد شده است می تواند آن مشکل را به قسمت سوییچر نسبت داد ولی اگر در ساختمانی کار یا زندگی می کنید که تعداد واحد های آن کم تر از عدد هفت است، اصلا سوییچری در آن آیفون تصویری وجود ندارد که بخواهد مشکلی برایش پیش آمده و نیاز به تعویض داشته باشد. باید قطعات دیگر آن را چک کنید و از سالم بودن آن ها اطمینان خاطر بدست آورید.

سوییچر ها به طور کل قابل تعمیر نیستند و اگر هم تعمیر شوند دوباره به زودی و با گذشت مدت زمان کوتاهی می توانند برای شما مشکل ساز شوند. پس بهتر است اگر سوییچر آیفون خراب شده این قطعه را که از قیمت بالایی هم برخوردار نیست را به کلی تعویض کرده و یک سوییچر جدید بر روی آیفون تصوری ساختمان خود نصب کنید.

دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند
توضیحاتی در مورد دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند

خرابی پنل

معمولا زمانی می توان به خرابی پنل مشکوک شد که نه تنها یک واحد بلکه تمام واحد های یک ساختمان دچار مشکل شده باشند. به طور کل احتمال این که مشکل زنگ نخوردن آیفون به دلیل خرابی پنل باشد کم است. شناخت پنل ها و نیز برد آن ها کار سختی نیست و تعمیرات آن مانند تعمیرات مانیتوری است.

خرابی برد تغذیه

اصلی ترین قسمت یک آیفون تصویری، برد تغذیه ای آن است. درصورتی که شرایط برای جریان مناسب تغذیه آیفون تصویری وجود نداشته باشد باعث خرابی و مشکل در آیفون های تصویری خواهید شد. برد تغذیه ای معمولی و سوییچینگ از انواع مختلف این برد است که در بازار در دسترس می باشد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
قیمت تعمیرات آیفون تصویری

به این نکته توجه کنید که اگر خودتان قصد تعمیر آیفون تصویری را دارید و خودتان قطعه آسیب دیده را خریداری و تعویض می کنید باید نوع برد تغذیه ای از نوع سوییچینگ باشد. پس همیشه اگر خواستید مدار آیفون تصویری منزل خود را چک کنید ابتدا برد تغذیه ای بیرونی را چک کنید تا در صورت خرابی آن را تعمیر کار آیفون تصویری و بعد سراغ قطعات دیگر بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *