تعمیر پکیج در تهران

تعمیر پکیج در تهران

پکیج چیست؟

پکیج سیستم گرمایشی منازل و گرمایش آب است که امروزه جایگزین موتور خانه‌ های قدیمی شده است. از آن جایی‌ که پکیج‌ ها ایمنی بالایی دارند و فضای کمی را اشغال می‌ کنند و هم چنین مصرف بهینه‌ی، استفاده از آن‌ ها گسترده شده و طرفدارانی در سراسر دنیا دارد.

در گذشته در جهت گرمایش خانه ها، از شوفاژ و رادیاتور و موتور خانه استفاده می شده است. که موتور خانه علاوه بر هزینه بالا، به مکان جداگانه ای نیز نیاز داشت. این مکان باید شبیه به یک اتاق و یا انبار می بود و فضای بزرگی را شامل میشد.

امروزه برای استفاده از شوفاژ یا رادیاتور، از پکیج استفاده می کنند. در واقع پکیج یک سیستم گرمایشی مانند آبگرم کن است که هم وظیفه آبگرم کن و هم موتور خانه را بر عهده دارد.

اگر بخواهیم توضیح ساده تری در مورد پکیج بدهیم، باید بگوییم که پکیج نوعی سیستم گرمایشی پر کاربرد و پر طرفدار شناخته می شود که باعث شده است موتور خانه ها حذف شوند و همین طور دیگر نیازی به وجود آبگرم کن در منزل نباشد.

از پکیج می توان برای گرمایش به کمک شوفاژ ها، فن کوئل ها، رادیاتور قرنیزی، گرما از کف و به طور کلی سیستم گرمایشی هایی که با آب گرم محیط را گرم می کنند، استفاده کرد.

پکیج ها مدل های مختلفی دارند که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد. هم چنین لازم است بدانید که این محصول در ظرفیت های مختلف طراحی و تولید شده است تا بسته به تعداد نفراتی که نیاز به آب گرم دارند و همین طور فضایی که باید گرم شود، مناسب ترین آن را تهیه نمایید.

پکیج چه کاربردی دارد؟

پکیج می تواند برای مصرف کنندگان کاربرد های مختلفی داشته باشد. از مهم ترین آن ها می توانیم از گرم کردن محیط منزل و هم چنین تامین آب گرم مصرفی یک واحد مسکونی نام ببریم.

گرم کردن محیط منزل به این شکل است که آب به واسطه پکیج گرم شده و به رادیاتور و شوفاژ ها منتقل می شود و گرمای ناشی از وفاژ و رادیاتور ها باعث گرم شدن محیط خواهد شد.

کاربرد دیگری که می توانید از پکیج داشته باشیم، این  است که آب گرم مصرفی مورد نیاز خانه را تامین خواهد کرد و وظیفه آبگرم کن را بر عهده خواهد گرفت.

انواع پکیج

پکیج‌ های گرمایشی بر اساس نوع سوخت مورد استفاده به چهار نوع تقسیم می‌ شوند.

• پکیج گازی (دیواری و زمینی بدون صدا)

• پکیج گازوییلی (زمینی با امکان نصب در موتور خانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی)

• پکیج دو گانه‌ سوز (زمینی با امکان نصب در موتورخانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی) 

• پکیج برقی (دیواری و زمینی باقابلیت بی‌ صدا بودن)

تعمیر پکیج در تهران
چرا نیاز به تعمیر پکیج در تهران داریم؟

انواع پکیج‌ های شوفاژ دیواری بر اساس خروجی آلاینده‌ ها:

• دارای فن: این نوع پکیج دارای فن می‌ باشد و توسط دودکش دو جداره هوای مورد نیاز برای سوخت را از محیط اطراف به دستگاه برساند و گاز های تولید شده را هم در محیط بیرون پخش کند.

•بدون فن: از آن جایی‌ که فضای آزاد در آپارتمان‌ ها کم است، تولید این نوع پکیج تقریبا متوقف شده است.

انواع پکیج‌ های شوفاژ دیواری بر اساس نوع سیستم گرمایشی:

• دارای یک مبدل: در این مدل یک مبدل به جهت فراهم کردن آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی، به کار می‌ رود.

• دارای دو مبدل: در این مدل از دو مبدل برای فراهم کردن آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی استفاده می‌ شود که هر یک مستقل از دیگری است. از مزایای این مدل می‌ توان به فراهم کردن آب گرم مورد نیاز با درجه حرارت یکسان و رسوب‌ گیری کم تر آن اشاره کرد.

تقسیم‌ بندی مدل‌های متفاوت پکیج شوفاژ

 1. پکیج زمینی
 2. پکیج دیواری
 3. پکیج دودکش دار
 4. پکیج فن دار

مزایای پکیج دیواری

 • نصب آسان پکیج و کم‌ هزینه جهت نگهداری
 • کاهش مصرف انرژی
 • افزایش راندمان
 • امنیت بالای پکیج به دلیل سنسور های هشدار دهنده
 • کاملاً بی‌ خطر
 • قابلیت استفاده بدون فوت وقت
 • بدون صدا و بو
 • قابلیت تغییر دما به‌ اندازه مورد نظر
 • نصب و رفع مشکل ساده
 • مستقل شدن واحد ها و طبقات ساختمانی با استفاده از پکیج 
 • پکیج کم جا و بهینه در مصرف است
 • بدون نیاز به هزینه‌ های ماهیانه مانند شوفاژ خانه

قطعات پکیج دیواری
برد کنترل

این قطعه به‌ عنوان مغز دستگاه کاربرد دارد و وظیفه دارد با بررسی سنسور های موجود در پکیج، کارایی هر قطعه را مشخص کند.

سنسور های پکیج دیواری

سنسور ها وظیفه بررسی محیطی و ارائه گزارش به برد کنترل را دارند.
سنسور ها به سه دسته تقسیم می شوند:
سنسور های گاز و دود
سنسور های آب
سنسور های برق

قطعات مجری فرمان

این قطعات وظیفه انجام دستورات برد کنترل را دارند.

قطعات مکانیکی

قطعات مکانیکی با توجه به وظیفه‌ ای که برایش ساخته‌ شده‌ اند در پکیج کار می‌ کنند و نیازی به دریافت دستور از سمت برد الکترونیک را ندارند.

برد الکترونیک پکیج دیواری یا همان مغز دستگاه روی عملکرد تمام قطعات پکیج نظارت دارد، این نظارت به‌ وسیله سنسور هایی که در نقاط مختلف پکیج وجود دارد صورت می‌ گیرد و اگر مشکلی رخ داد، برد کنترل توسط این سنسور ها به وجود عیب پی برده و به مصرف‌ کننده را از خطا مطلع می‌ کند. اگر پکیج دیجیتال باشد با مشخص کردن حروف و اعداد لاتین روی نمایشگر و اگر پکیج آنالوگ باشد به‌ وسیله چشمک زدن اضلاع رسانی انجام می‌ شود.

نکات مهم جهت انتخاب پکیج مناسب

برای انتخاب پکیج مناسب، یکی از معیار هایی که باید آن را حتما در نظر بگیرید، متراژ محیط می باشد. همین طور لازم است بدانید که شما می توانید در زمان خرید پکیج، به سراع دو نوع فن دار و بدون فن آن بروید. اما با این تفاوت که نوع فن دار قابلیت نصب در محیط های باز مانند حیاط، بالکن و… را دارد، در صورتی که مدل ها بدون فن صرفا باید در داخل خانه نصب شود.

همین طور لازم است بدانید که اگر متراژ محیط کم تر از ۱۲۰ متر و بیش تر از ۶۴ متر است، به سراغ پکیج های ۲۴ هزار کیلو کالری بروید. اما معمولا برای متراژ محیط کم تر از ۲۷۰ متر، از پکیج های ۳۵ هزار کیلو کالری استفاده می شود.

هم چنین به شما توصیه می کنیم که اگر متراژ محیط شما از ۶۴ متر کم تر است، به سراغ پکیج نروید.

از دیگر نکاتی که باید در زمان خرید پکیج به آن دقت کنید، نوع مبدل آن می باشد.

پکیج ها در دو دو نوع دو مبدله و یک مبدله در بازار موجود می باشند که در نوع دو مبدله آن، آب گرم مصرفی و آب برگشتی از رادیاتور ها به صورت مجزا از هم گرم می شوند.

اما در نوع یک مبدله زمانی که آب برگشتی در حال گرم شدن می باشد، نمی تواند آب مصرفی محیط را تامین نماید و از همین جا متوجه خواهید شد که پکیج دو مبدله از یک مبدله عملکردی مطلوب تر و مناسب تر دارد.

به شما توصیه می کنیم که اگر مصرف آب گرم شما زیاد است، بهتر است از پکیج های زمینی و یا مخزن دار استفاده نمایید.

تعرفه‌ های تعمیر پکیج پارسیان تعمیر

شرکت پارسیان تعمیر با بیش از ۱۶ سال تجربه موفق در زمینهٔ تعمیرات پکیج و آیفون و با همراهی تیم حرفه‌ ای خود و هم چنین رعایت انصاف در تعرفه ی تعمیرات، توانسته رضایت مشتریان را جلب کند و نام خود را بین بهترین تعمیرکاران پکیج در تهران قرار دهد.

تعرفه تعمیرات همواره در انتخاب مشتریان تأثیر به سزایی داشته، از این‌ رو شرکت پارسیان تعمیر نکاتی را در رابطه با این موضوع بیا می‌ کنیم.

کد خطا و یا ارور پکیج

کد خطای پکیج دیواری به علائمی گفته می‌ شود که توسط برد الکترونیک برای عیب‌ یابی مشکل دستگاه به ما نشان داده می‌ شود، ولی اگر بخواهم شفاف‌ تر توضیح بدهم به این صورت است:

هزینه سرویس کردن پکیج با توجه به فرد تعمیرکار و نحوه‌ی تعمیرات او تعیین می‌ شود.

برخی تعمیرکاران به تنظیمات ابتدایی پکیج، سرویس کامل میگویند و به همان اندازه دستمزد دریافت می‌ کنند.

در صورتی‌ که سرویس کامل به معنای باز کردن و بررسی تک‌ تک قطعات می‌ شود.

چرا باید از خدمات تعمیر پکیج استفاده کنیم؟

به طور کلی، تعمیر هر گونه لوازم و وسایل خانگی نیاز به تسلط و مهارت دارد. توجه داشته باشید که پکیج از این مسئله مستثنی نیست. به همین منظور اگر در این کار مسلط نیستید، می توانید با تعمیرکار پکیج و یا شرکت هایی که تعمیر پکیج را انجام می دهند، تماس بگیرید.

اما برای آسودگی شما و فراهم نمودن شرایطی راحت، ما برای شما نحوه تعمیر پکیج را در ادامه آورده ایم تا در صورت نیاز بتوانید با تکیه بر این داده ها، پکیج خانه خود را تعمیر نمایید.

برای سرویس پکیج چه کاری انجام دهیم؟

پکیج مانند سایر دستگاه ها و وسایل، نیاز دارد تا برای عملکرد مطلوب و مناسب، سرویس شود.

سرویس پکیج باید به صورت سالیانه انجام پذیرد. البته در نظر داشته باشید که اگر شما ساکن محدوده، شهر و یا منطقه ای هستید که آب مصرفی تان املاح بیش تری دارد، به شما توصیه می کنیم که حتما هر ۶ ماه یک بار اقدام به سرویس پکیج کنید.

شما می توانید برای سرویس پکیج، از طریق مراحل زیر، اقدامات لازم را انجام دهید:

 • در ابتدا لوله های آب را بررسی کنید.
 • در صورتی که رسوب مشاهده کردید، حتما آن ها را با مواد شوینده قوی و یا اسید به خوبی بشویید تا به طور کامل رسوبات از بین بروند.
 • پس از آن، لوله ها را با آب تمیز کنید.
 • پس از این که سرویس لوله های به اتمام رسید، باید دودکش را مورد بررسی قرار دهید.
 • حتما دودکش را چک کنید که تکان نخورده باشد و گاز به داخل محیط باز نمی گردد.
 • حتما دودکش را بررسی نمایید که شیء خارجی باعث انسداد آن نشده باشد.
 • حال اتصال گاز به پکیج را مورد بررسی قرار دهید.
 • در صورتی که اتصالات شل شده بودند، حتما آن ها را محکم کنید.
 • پس از این که تمامی موارد گفته شده را مورد بررسی قرار دادید، می توانید پکیج را روشن و مجدد از آن استفاده کنید، چرا که انجام سرویس به اتمام رسیده است.
 • در صورتی که مهارت و یا تسلط کافی را در انجام موارد و مراحل گفته شده ندارید، حتما از یک تنکسین و یا تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.
 • توجه داشته باشید که هر قدم و اقدام اشتباه در راستای تعمیر و سرویس پکیج می تواند خسارت های جبران ناپذیری را برای شما به بار بیاورد.

خودتان تعمیرکار پکیج شوید

تعمیر پکیج در تهران
نحوه محاسبه قیمت و هزینه تعمیر پکیج در تهران

در صورتی‌ که پکیج دیواری منزل شما خراب‌ شده است به نکات زیر دقت کنید زیرا ممکن است مشکل جزئی باشد و خودتان بتوانید تعمیر شوفاژ دیواری را انجام دهید:

 • فشار بار پکیج را چک کنید و اگر مشاهده کردید عقربه بار پکیج کم تر از یک می‌ باشد به وسیله شیر پرکن که زیرین دستگاه نصب‌ شده است (برای مشاهده شیر پر کن باید خم شوید و زیر پکیج را ببینید) این شیر به‌ صورت گِرد و به رنگ مشکی یا آبی می‌ باشد. آن را باز کنید تا عقربه بار روی ۱/۵ بیاید و سپس ببندید.
 • مطمئن شوید شیر ورودی گاز و هم چنین کلیه شیر های زیر پکیج در وضعیت باز قرار دارند (دسته شیر باید در امتداد شیر باشد)
 • پریز برق ورودی را با فازمتر چک کنید برق داشته باشد.
 • در زمستان از باز بودن شیر های بالا و پایین رادیاتور ها اطمینان حاصل کنید.
 • اگر پکیج در بالکن نصب می‌ باشد یک‌ بار دودکش را از روی پکیج بردارید و ریست کنید.
 • دریچه‌ های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید.
 • اگر با باز کردن شیر پرکن عقربه فشار بار هیچ تغییری نکرد به‌ طور قطع نافی پرکن رسوب گرفته که به این صورت می‌ توانید مشکل را برطرف کنید: ابتدا شیر ورودی آب سرد را ببندید سپس با استفاده از یک آچار تخت شماره ۱۳ یا ۱۴ اقدام به باز کردن شیر پرکن نمایید و با یک سیم مفتول سوراخ نافی شیر پرکن را خالی از رسوب کنید و پرکن را ببندید.
 • در صورتی‌ که پکیج نشتی زیاد داشت کلیه شیر های زیر پکیج را ببندید و پکیج را از برق بکشید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید.
پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
تعمیر پکیج بوتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *