تعمیر آیفون تصویری سوزوکی

تعمیر آیفون تصویری سوزوکی

درود بر شما وقت بخیر
به تعمیر پارسیان خوش آمدید

تعمیر آیفون تصویری سوزوکی

سوزوکی یکی از شناخته شده ترین برند ها در زمینه تولید آیفون تصویری می باشد. این محصول در کشور ایران تولید می شود و برندی سنگاپوری دارد. اگر شما هم یکی از مصرف کنندگان این محصول هستید و به تازگی به خدماتی مانند تعمیر آیفون تصویری سوزوکی نیاز دارید، با ما در این مطلب همراه باشید.

به طور کلی تعمیرات این آیفون تصویری به سه بخش تقسیم می شود که در ادامه یک به یک آن ها را بررسی می کنیم:

  • تعمیرات مانیتور داخلی واحد ها
  • تعمیرات مربوط به کابل کشی
  • تعمیرات مربوط به پنل بیرونی

درباره شرکت سوزوکی بیش تر بدانید

شرکت سوزوکی کورپوریشن در سال ۲۰۱۰ (۱۳۸۸ شمسی) فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت در ابتدا تصمیم داشت علاوه بر تولید آیفون های تصویری در زمینه تولید لوازم خانگی نیز فعالیت داشته باشد.

سوزوکی یکی از برند های ایرانی می باشد که شعار حرفه ای خود را ایده ژاپنی، تفکر جهانی قرار داده و تا به امروز یکی از موفق ترین برند های تولید کننده در زمینه لوازم خانگی هوشمند در خاورمیانه به شمار می آید.

واحد تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت برند سوزوکی هم چنان در تلاش است تا با کیفیت ترین کالا ها را با قیمتی کاملا رقابتی به مصرف کنندگان عرضه دارد.

تعمیر آیفون تصویری سوزوکی
خدمات تعمیر آیفون تصویری سوزوکی در تهران

تعمیر مانیتور داخلی واحد های آیفون تصویری

مانیتور داخلی واحد ها بیش ترین استفاده و کارایی را دارد. در صورتی که این بخش از آیفون تصویری آسیب ببیند و دچار خرابی شود، تعمیر آن صرفا مربوط به یک واحد است و نیازی نیست که تمامی واحد ها مورد وارسی و بررسی قرار بگیرند.

مانیتور داخلی آیفون تصویری سوزوکی، دارای سه بخش کلی می باشد. همین طور شباهت بسیار زیادی به آیفون تصویری های کوماکس و سیماران دارد. از این باید در زمان تعمیر مانیتور داخلی واحد ها، صرفا سه بخش زیر مورد بررسی قرار بگیرند:

  • برد اصلی
  • برد تغذیه
  • برد تصویر

برد اصلی

برد اصلی جزو بخش هایی در آیفون تصویری سوزوکی به شمار می آید که باید به صورت تخصصی و توسط تعمیرکار مورد بررسی عیب یابی قرار بگیرد. از این رو به شما توصیه می کنیم که دست به آچار نشوید و از یک تکنسین و یا تعمیرکار آیفون تصویری در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیرات میکروسوییچ یا هوک در آیفون تصویری

هوک در واقع به قطعه ای الکترونیکی کوچکی گفته می شود که در زیر زبانه دهنی گوشی قرار گرفته است. این قطعه وظیفه دارد تا قطع صدا و تصویر را انجام دهد.

زمانی که ارتباط صدا به خوبی برقرار نشود یا تصویر با نویز به همراه باشد، می تواند علت خرابی این قطعه به شمار آید.

هوک به کار گرفته شده در آیفون تصویری های سوزوکی از دو مدل تشکیل شده است که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

هوک نوع اول

میکروسوییچ های به کار گرفته شده در آیفون های تصویری هیچ تفاوتی از نظر کارکرد ندارند و فقط از نظر طول عمر و کیفیت با یکدیگر متفاوت می باشند.

این قطعه نسبت به مدل های مشابه از کیفیت بیش تری برخوردار می باشد و خیلی کم دچار اختلال در عملکرد می شود. اما در جهت شست و شوی این قطعه الکترونیکی باید از اسپری های مخصوص استفاده نمایید. این اسپری ها باید از نوع خشک باشند و نوع روغنی آن ها برای شست و شوی قطعاتی که دارای پلاتین می باشند اصلا مناسب نیستند.

هوک نوع دوم

این قطعه الکترونیکی نسبت به نوع اول بیش تر دچار مشکل می شود. این مشکلات شامل اتصال نامناسب می باشد. در صورتی که میکروسوییچ استفاده شده در آیفون تصویری شما از این نوع می باشد، باید در زمان تعمیرات آیفون تصویری، حتما آن را به خوبی با اسپری مخصوص شست و شو دهید.

لازم است بدانید که بیش تر خرابی های مربوط به صدا و زنگ و تصویر از اتصال نامناسب این قطعه می باشند.

خازن ها در برد اصلی

خازن ها در هر بردی خرابی های زیادی را به بار می آورند. مخصوصا اگر از نوع الکترولیتی باشند.

خازن ها وظایف مختلفی را در برد های صدا بر عهده دارند که از مهم ترین آن ها تنظیم تریبل صدا می باشد.

رگولاتور در تعمیرات آیفون تصویری

رگولاتور های به کار گرفته شده در آیفون تصویری های سوزوکی در واقع بیش تر برای تامین نیروی اغذیه برد تصویر مورد استفاده قرار می گیرند.

برای تست این قطعه در زمان تعمیر آیفون تصویری، به شما توصیه می کنیم که پایه ورودی را به کمک یک مولتی متر بررسی نمایید. دستگاه باید مقدار ۱۲ ولت ولتاژ را به شما نشان دهد. در غیر این صورت آسیب دیده و باید آن را تعویض نمایید.

آی سی تقویت صدا و زنگ در تعمیر آیفون تصویری

آی سی زنگ و یا آی سی ۸۱۶ وظیفه تقویت صدا در آیفون های تصویری و برد صدا را بر عهده دارد. در صورتی که صدای آیفون تصویری شما دچار مشکل شده است، باید حتما به بررسی این قطعه بپردازید.

بخشی بر روی برد صدا وجود دارد که خرابی هر یک از ثطعات آن می تواند منجر به خرابی صدا و صدای زنگ شود. به شما پیشنهاد می دهیم که اگر در این زمینه از مهارت و تسلط کافی برخوردار نیستید، از تعمیرکاران تعمیر پارسیان کمک بگیرید.

تعمیر برد تغذیه آیفون تصویری

برد تغذیه در این آیفون تصویری، همان برد تغذیه به کار گرفته شده در آیفون تصویری کوماکس می باشد. در واقع هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. لازم است بدانید که تعمیر این برد نیاز به مهارت کافی دارد و اگر شما از این مهارت برخوردار نیستید، بهتر است از یک تکنسین کمک بگیرید.

تعمیر آیفون تصویری سوزوکی
تعمیر آیفون تصویری سوزوکی در تهران

تعمیر برد تصویر آیفون تصویری

برد های تصویر از تعمیرات پیچیده ای برخوردار می باشند. به همین خاطر جزو بخش هایی به شمار می آیند که باید به صورت تخصصی مورد عیب یابی قرار بگیرند و تمامی قطعات و بخش های آن به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد. برای کسب اطلاعات بیش تر با تعمیرکاران پارسیان تعمیر تماس بگیرید.

فرم ثبت نظرات مشتری

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
نحوه کد دهی در سیستم های کدینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *