تعمیر آیفون تصویری تابا

تعمیر آیفون تصویری تابا

درود بر شما وقت بخیر
به تعمیر پارسیان خوش آمدید

تعمیر آیفون تصویری تابا

تعمیر آیفون تصویری تابا، جزو خدماتی است که مصرف کنندگان آن طی مرور زمان به آن نیاز پیدا خواهند کرد. لازم است بدانید که برخی از عیوب را می توان به راحتی برطرف نمود. اما بیش تر آن ها نیاز به ابزار و مهارت دارد که باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

دلایل زیادی وجود دارد که هر کدام می توانند باعث ایجاد نقص و مشکل در عملکرد مطلوب آیفون تصویری تابا شوند. بیش تر آن ها با عیب یابی اصولی و تعمیر قابل حل خواهند بود. در صورتی که آیفون تصویری منزلتان دچار مشکل شده است و به فکر تعویض آن افتاده اید، به شما توصیه می کنیم در ابتدا از یک تعمیرکار برای بررسی آن کمک بگیرید.

در ادامه به بررسی برخی از مشکلات آیفون تصویری تابا خواهیم پرداخت و شما در عیب یابی و تعمیر آن یاری خواهیم داد. با ما همراه باشید.

درباره شرکت تابا الکترونیک

شرکت تابا الکترونیک از دیگر تولید کنندگان ایرانی آیفون های تصویری می باشد که از سال ۱۳۶۲ شمسی، فعالیت خود را شروع کرده است.

این شرکت در وهله اول با هدف تولید آمپلی فایر و تجهیزات صوتی فعالیت خود را آغاز کرد و پس از گذشت چند سال، اقدام به تولید آیفون های تصویری نمود.

شرکت تابا الکترونیک در طی سال های فعالیت خود موفق به اخذ گواهی نامه های استاندارد اوپا CE و ISO9001-8000 و ASC10004: 2010 شده است.

تعمیر آیفون تصویری تابا
خدمات تعمیر آیفون تصویری تابا در تهران

اختلال در برد تغذیه آیفون تصویری

برد تغذیه در آیفون تصویری تابا از نوع سوییچینگ است که وظیفه اصلی آن مدار صوت و تصویر می باشد. در واقع دلیل روشن شدن آیفون تصویری تابا برد تغذیه است. در صورتی که اختلالی در آیفون تصویری ایجاد شود، اولین گزینه بررسی برد تغذیه می باشد.

برد تغذیه از بخش های مختلفی از جمله خازن، ترانس و… تشکیل شده است. خرابی در هر یک از بخش های نام برده شده می تواند شما را مجبور به تعمیر آیفون تصویری کند.

تعویض خازن

پیشرو ترین کار در زمان تعمیر برد تغذیه آیفون تصویری، عوض کردن خازن می باشد.

تعمیر دیود

بهترین را برای تشخیص نقص در پل های دیودی، استفاده از یک مولتی متر می باشد. باید با استفاده از مولتی متر اندازه گیری به دست آمده ولتاژی بین ۱۲ تا ۴۲ باشد. در صورتی که مقدار گفته شده به دست نیامد، حتما سیم پیچ تست شود.

اما اگر ولتاژ به دست آمده بین اعداد گفته شده بود، باید ولتاژ دو سر پایه خروجی نیز اندازه گیری شود. باید عدد به دست آمده بین ۵ تا ۱۲ باشد. در این صورت می تواند از سالم بودن پل دیودی اطمینان خاطر کسب نمود. در غیر این صورت باید پل دیودی خارج شده و تعویض شود.

بررسی سیم پیچ ها

یکی دیگر از راه های تعمیر آیفون تصویری، بررسی سیم پیچ ها می باشد. برای این که از سلامت این بخش اطمینان خاطر کسب کنید، بهتر است از یک مولتی متر کمک بگیرید. باید مولتی متر را به دو سر سیم پیچ های اولیه و ثانویه متصل کنید، اگر صدای بوق شنیدید، باید ترانس را تعویض کنید.

اختلال در برد صدای آیفون تصویری تابا

یکی دیگر از مشکلات رایجی که می توان برای آیفون تصویری تابا نام برد، اختلال در برد صدا می باشد. تعمیر این بخش از آیفون تصویری نیاز به عیب یابی تخصصی دارد. چرا که خرابی هر یک از بخش های صدای آیفون، بلند گو و یا میکروفون دهنی، به صورت مجزا مورد بررسی قرار بگیرند. دستگاهی که برای بررسی خرابی این بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه بازر است که فقط تعمیرکاران آیفون تصویری از آن بهره مند هستند.

اختلال در برد تصویر آیفون تصویری

از دیگر مشکلاتی که باید برای آن تعمیر آیفون تصویری را آغاز نمود، اختلال در برد تصویر می باشد. این برد وظیفه دارد تا موج های قابل پخش را به تصویر تبدیل کند. از این رو از حساسیت زیادی برخوردار بوده و به طور معمولا اختلالات در این برد به شکل های مختلف خود را نشان می دهند:

  • نداشتن تصویر آیفون تصویری
  • برفک انداختن بر روی صفحه نمایشگر
  • روشن ماندن بیش از نود ثانیه نمایشگر
  • قطع و وصل شدن تصویر در زمان مکالمه

تعمیر این برد یکی از سخت ترین مراحل و کار ها در زمان تعمیر آیفون تصویری می باشد. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که حتما از یک تکنسین آیفون تصویری کمک بگیرید.

اختلال در دکمه ها و کیبورد آیفون تصویری

دکمه های به کار گرفته شده در آیفون تصویری، معمولا دچار سوختگی نمی شوند و یکی از راحت ترین بخش ها برای تعمیرات آیفون تصویری به شمار می آیند.

تست قطعه های کیبورد به طور معمول یکی از راحت ترین کار ها می باشد که می توان آن را به کمک دستگاه بازر و یا مولتی متر انجام داد. کیبورد ها علاوه بر این که راحت ترین بخش تعمیراتی در زمان خرابی آیفون تصویری محسوب می شوند، جزو ارزان قیمت ترین قطعات آیفون تصویری هستند که در زمان خرابی تعویض می شوند، نه تعمیر!

در صورتی که کیبورد آیفون تصویری شما آسیب دیده است و نیازی به مک تعمیرکار ندارید، به شما توصیه می کنیم که اقدام به تعویض آن ها کنید.

تعمیر آیفون تصویری تابا
تعمیر آیفون تصویری تابا در منزل

بررسی مشکلات رایج آیفون تصویری تابا و راهکار هر کدام

درب هیچ یک از واحد ها باز نمی شود:

ولتاژ AC از آیفون بررسی شود. در صورتی که مشکل از قفل نباشد، حتما مشکل در سیم کشی به ویژه در سیم های F به E می باشد.

سیستم خاموش شده و روشن نمی شود:

این احتمال وجود دارد که در صورت عدم قطع بودن برق، مشکل از منبع تغذیه باشد. باید ولتاژ منبع تغذیه و رسیدن ولتاژ به آن بررسی شود.

صدا از پنل به داخل نمی رسد:

در صورتی که صدا از بیرون به داخل نرسد، لازم است که مشکل را در سیم کشی و به ویژه در سیم A بررسی کنید. این امکان وجود دارد که خرابی از سوی یونیت صوت پنل باشد.

پنل سوت می کشد:

احتمال دارد که بروز این مشکل از جانب میکروفون باشد. شاید میکروفون شل و یا از جای خود کنده شده است که باید در اولین فرصت تعمیر شود.

درب باز نمی شود:

این امکان وجود دارد که صدا و زنگ مشکلی نداشته و دکمه ها به خوبی کار کنند اما درب منزل باز نشود. برای برطرف نمودن این مشکل باید شاسی درب باز کن توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد.

فرم ثبت نظرات مشتری

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
نحوه کد دادن به آیفون تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *