تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک در تهران

درود بر شما وقت بخیر
به تعمیر پارسیان خوش آمدید

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک در تهران

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک در تهران، جزو خدماتی می باشد که تمامی مصرف کنندگان این محصول به آن نیاز پیدا خواهند کرد. در این مطلب تصمیم داریم تا علاوه بر معرفی ساختار آیفون تصویری الکتروپیک، به توضیحاتی در مورد تعمیر آیفون تصویری نیز بپردازیم. با ما همراه باشید.

توضیحی مختصر در مورد شرکت الکتروپیک

شرکت الکتروپیک فعالیت خود را در سال ۱۳۶۴ شمسی در شرق تهران آغاز نمود. در ابتدا آغاز فعالیت این شرکت، محصولات تولید شده بسیار محدود بودند. اما پس از گذشت دو سال، شرکت الکتروپیک موفق شد تا خط تولید خود را گسترش داده و تولیدات خود را به ۲۰۰۰ قطعه در سال برساند.

این شرکت گواهینامه های بین المللی استاندارد اروپا CE و گواهی ISO 9001: 2008 را از آن خود کرده است.

آیفون تصویری

به طور کلی با ورود تکنولوژی به زمینه های مختلف، بسیاری از لوازم و وسایلی که به صورت روتین و روزمره از آن ها استفاده می کردیم، دستخوش تغییر شده اند.

آیفون های تصویری یکی از همین تغییرات می باشند که توانسته اند تحول عظیمی را در درب باز کن ها ایجاد کنند. آیفون تصویری در واقع نوعی درب باز کن محسوب می شود که به عنوان تامین کننده رنگ زد، مکالمه و باز کننده درب در ورودی خانه ها، مجمتع ها و… نصب می شود.

این محصول به گونه ای طراحی و تولید شده است که شخص می تواند فرد پشت درب را ببیند و تنها اگر تمایل داشت درب را برای او باز کند. آیفون های تصویری از نظر صفحه نمایش در دو نوع سیاه سفید و رنگی در سایز های مختلف اعم از ۴.۳ اینچ، ۴ اینچ و ۱۰ اینچ در بازار موجود می باشند.

سیستم های ارتباطی که ما به آن ها آیفون تصویری می گوییم، مکمل آیفون های صوتی قدیمی می باشند. آیفون های تصویری علاوه بر این که امکان انتقال صدا را مانند آیفون ها و درب باز کن های قدیمی دارا می باشند، می توانند تصویر را نیز به مانیتور داخل ساختمان انتقال دهند و همین امر موجب بالا رفتن امنیت می شود.

آیفون های تصویری جدید و پیرشفته تر از امکانات بیش تری مانند ضبط صدا و تصویر و همین طور ارتباط از راه دور مجهز هستند که در صورت لزوم کاربر می تواند از آن ها بهره مند شود.

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک در تهران
نکاتی در مورد تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک در تهران

مشخصات آیفون تصویری الکتروپیک

محصولات و آیفون های تصویری که توسط برند الکتروپیک و تحت عنوان آیفون تصویری الکتروپیک طراحی و تولید شده اند، اغلب در سه بخش مانیتور داخلی واحد ها، کابل کشی و پنل بیرونی دچار نقص و خرابی می شوند. اما از مهم ترین قسمت های این آیفون ها که بیش تر از سایر بخش ها دچار خرابی می شوند می تواند در موارد زیر خلاصه نمود:

برد تغذیه

برد اصلی

برد کیبورد

برد تصویر

با ما همراه باشید تا نحوه تعمیر هر یک از قسمت های نام برده شده را به صورت مفصل برای شما شرح دهیم.

فرم ثبت نظرات مشتری

تعمیر برد اصلی آیفون تصویری الکتروپیک

این برد به این دلیل برد اصلی نام گرفته است که به تولید صدا، تصویر و تایمر تصویر می پردازد. در واقع هر گونه نقص در یکی از اجزا مربوط به صدا یا تصویر می تواند برد اصلی و عملکرد آن را دچار اختلال کند. این برد از چند قطعه اصلی تشکیل می شود که بهتر است برای تعمیر آن، بیش تر با آن ها و نحوه عملکردی که دارند، آشنا شوید:

میکروسوییچ (هوک)

خازن های صفحه

پتانسیومتر ها

IC زنگ

IC صدا

در زمان خرابی قطعات نام برده شده چه کاری انجام دهیم؟

تعمیر قطعات میکروسوییچ

میکروسوییچ های وظیفه قطع و وصل کردن صدا و تصویر را بر عهده دارند. این قطعه به طور معمول پس از چند سال کار کردن با مشکلاتی مانند رسوبگیری مواجه می شود که باید برای تعمیر آن از یک تعمیرکار و یا تکنسین کمک بگیرید.

تعمیر خازن ها

خازن ها وظیفه دارند تا در صاف شدن و یا عقب افتادن ولتاژ از جریان استفاده شوند. در صورتی که در صدا رسانی اختلال ایجاد شود، باید خازن ها به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرند.

تعمیر پتانسیومتر ها

این قطعات در برد های الکترونیکی وظیفه دارند تا تغییر میزان صدای خروجی، تغییر میزان رنگ تصویر و تغییر میزان روشنایی در تصویر را بر عهده بگیرند. در واقع پتانسیومتر ها مانند یک وسیله مقاومتی در برابر تغییرات صدا عمل می کنند.

تعمیر IC زنگ و صدا

وظیفه آسی صدا شنیده شدن صدا می باشد. در صورتی که در زمان شنیدن صدا اختلالی حس نمودید، باید حتما آی سی صدا و زنگ مورد بررسی قرار بگیرند. به شما توصیه می کنیم که در این زمینه از یک تعمیرکار آیفون تصویری کمک بگیرید.

تعمیر برد تغذیه در آیفون تصویری الکتروپیک

برد نام برده شده، یکی از اصلی ترین برد ها در آیفون تصویری به شمار می آید. گاهی منشا تمامی نقص ها و مشکل ها از این برد بوده و باید در زمان عیب یابی آیفون تصویری، به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرند.

از جمله نشانه های خرابی این برد، پر پر شدن تصویر، تیک تیک کردن صدای آیفون، باز نکردن درب ساختمان و روشن و خاموش شدن مکرر چراغ آیفون می باشد.

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک در تهران
در زمان تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک در تهران چه کاری انجام دهیم؟

تعمیر برد کیبورد آیفون تصویری الکتروپیک

این امکان وجود دارد که در زمان فشردن دکمه ها هیچ عملکردی از آن ها حاصل نشود. باید با کمک مولتی متر و یا دستگاه بازر، دکمه ها و مورد بررسی قرار بگیرند. به طور معمول با تعویضی ساده این مشکل حل خواهد شد.

تعمیر برد تصویر در آیفون تصویری الکتروپیک

یکی از حساس ترین برد ها در آیفون تصویری، همین برد می باشد. یکی از مهم ترین کار های آیفون تصویری، دیدن تصویر و یا فرد پشت درب می باشد. خراب شدن این برد می تواند کارایی این دستگاه را کم کند. البته لازم است بدانید که به وجود نقص در برخی از اجزا مانند آی سی سوییچینگ، خازن ها و رگولاتور ها، این مشکل به وجود آید که باید پس از عیب یابی تخصصی تعمیرکار آیفون تصویری مورد تعمیر قرار بگیرد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
طریقه نصب زنگ دوم آیفون تصویری

2 دیدگاه برای “تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *