تشریح برد الکتروپیک

تشریح برد الکتروپیک

برد الکتروپیک، یکی از بخش های اصلی آیفون تصویری الکتروپیک می باشد. امکان دارد که برای شما پیش آمده باشد که با خرابی برد الکتروپیک رو به رو شده باشید. به همین خاطر پارسیان تعمیر، در این مطلب به تشریح برد الکتروپیک برای شما پرداخته است تا بتوانید به راحتی با اجزای مختلف آن آشنا شوید و در صورت نیاز آن را عیب یابی و تعمیر کنید.

تشریح برد الکتروپیک در آیفون تصویری الکتروپیک

در آیفون تصویری الکتروپیک خرابی بیش تر در برد اصلی اتفاق می افتد.

همان طور که از نام آن پیدا است، برد الکتروپیک اصلی ترین برد آیفون تصویری می باشد و به آن برد صدا نیز گفته می شود چرا که در این برد قطعات الکترونیکی صدا نیز استفاده شده است.

این قطعه علاوه بر ایجاد صدا یعنی تقویت صدا و تغذیه میکروفن برق مورد نیاز برد تصویر را نیز تامین نموده و قطع و وصل نمودن صدا و تصویر و تایمر تصویر را بر عهده دارد.

تعمیرات برد اصلی آیفون تصویری الکتروپیک

آیفون تصویری الکتروپیک، دارای برد های مختلفی است که هر کدام در صورت بروز مشکل، می توانند عملکرد مناسب آیفون تصویری الکتروپیک را دچار اختلال کنند.

اما اگر بخواهیم به طور کلی خرابی آیفون تصویری الکتروپیک را مورد بررسی قرار دهیم، بیش ترین خرابی ها از سوی برد اصلی می باشد.

در ادامه بیش تر در مورد خرابی برد اصلی و هم چنین الکتروپیک تشریح برد الکتروپیک گفته ایم.

اما باید بدانید که اگر با بررسی برد اصلی، مشکلات آیفون تصویری الکتروپیک بر طرف نشد، باید مانیتور داخلی واحد ها، کابل کشی و همین طور پنل بیرونی را مورد عیب یابی قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
دلیل این که آیفون تصویری زنگ نمیزند

در این صورت امکان دارد که ایراد از بخش های گفته شده باشد و بتوان آن را تعمیر نمود و با در صورت نیاز، تعویض قطعه انجام داد.

در نظر داشته باشید که عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری، عمدتا‌ کاری تخصصی است و باید توسط یک کارشناس و تعمیرکار ماهر انجام شود. در غیر این صورت امکان آسیب رسیدن به بخش های سالم وجود خواهد داشت.

تشریح برد الکتروپیک
تعمیرات و تشریح برد الکتروپیک

قطعاتی که برد الکتروپیک بیش تر مورد خرابی قرار می گیرند:

قطعات تشکیل دهنده این برد که بیش تر مورد خرابی قرار می گیرد. به همین خاطر این قطعات را در ادامه برای شما شرح داده ایم تا در صورت نیاز بدانید دقیقا مشکل از از کدام بخش از برد آیفون تصویری می باشد.

میکروسوییچ یا همان هوک

در بسیاری از آیفون های تصویری ما شاهده خرابی قطعه هوک هستیم. از این رو خیلی از تعمیر کاران در اولین مرحله جهت بر طرف کردن قطعی صدا، تصویر و … از این قطعه استفاده می کنند.

به طور کلی، نداشتن تصویر در آیفون تصویری الکتروپیک، می تواند مربوطه به خرابی قطعه هوک و یا همان میکروسوییچ باشد.

خازن ها

یکی از پر کاربرد ترین قطعات الکترونیکی در برد های الکترونیکی و یا به طور کلی در هر جایی که نیاز به صاف شدن ولتاژ و ریز شدن صدا و یا هم چنین عقب افتادن ولتاژ از جریان، از خازن استفاده می شود.

به همین خاطر در صورت آسیب دیدن این قطعه امکان عدم عملکرد صحیح برد الکتروپیک وجود داشته و باید برای عیب یابی و تعمیر آن هر چه زود تر اقدام نمایید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
تعمیرات آیفون تصویری سیماران

پتانسیومتر ها

پتانسیومتر، قطعه الکترونیکی است که در برد های الکترونیکی نقص یک مقاومت متغیر را ایفا می کند.

این مقاومت متغیر می تواند در مسیر صدا قرار بگیرد و صدا را کم و یا زیاد نماید. در نتیجه در صورت تست این قطعه، شما می توانید دو پایه از سه پایه این قطعه الکترونیکی را اتصال کوتاه نمایید.

در این صورت هم آن را تست کرده اید و هم چنین آن را از مدار خارج کرده اید.

از وظایف پتانسیومتر در آیفون تصویری الکتروپیک می توانید به تغییر میزان صدای خروجی، تغییر میزان رنگ تصویر و تغییر میزان روشنایی تصویر اشاره کنیم.

تشریح برد الکتروپیک
درباره تشریح برد الکتروپیک

رگولاتور ها

رگولاتور های مبدل ولتاژی، تغییر ولتاژ از زیاد به کم را بر عهده دارند. هم چنین از رگولاتور ها برای برق تغذیه درب باز کن و یا برق تغذیه مانیتور استفاده می شود.

شما می توانید با شناختن پایه های یک رگولاتور، به راحتی آن را تست نمایید.

آی سی صدا

هر صدایی که در آیفون تصویری الکتروپیک نیاز به تقویت شدن و شنیده شدن داشته باشد، از آمپلی فایر استفاده می شود.

اما در تشریح برد الکتروپیک، شما باید برای تقویت صدا و یا شنیده شدن آن، به سراغ آی سی صدا بروید. شما می توانید به وسیله این قطعه، به راحی برد صدا را تعمیر کنید و یا مشکلات صدای زنگ را بر طرف نمایید.

آی سی زنگ

آی سی زنگ، نیز قطعه ای مانند آی سی صدا می باشد. تنها کافی است که با شکل ظاهری آن ها آشنا باشید تا بتوانید مشکل کم بودن صدای زنگ را در آیفون تصویری الکتروپیک بر طرف کنید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
نحوه تست میکروفون آیفون تصویری

این قطعه بر روی برد صدا نصب شده است که به شما در زیاد کردن صدای زنگ کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *