آموزش کامل تعمیر پکیج

آموزش کامل تعمیر پکیج

آموزش کامل تعمیر پکیج

آموزش کامل تعمیر پکیج، شامل تمامی مواردی می شود که شما باید در مورد تعمیر پکیج بدانید. در این مطلب تعمیر پارسیان سعی کرده است تا به سوالات متداول شما در مورد پکیج پاسخ دهد. شما می توانید به راحتی و با کمک این آموزش، تعمیر پکیج خود را در منزل انجام دهید.

درباره آموزش کامل تعمیر پکیج بیش تر بدانید
آموزش کامل تعمیر پکیج

آموزش گام به گام تعمیر پکیج

در برخی از موارد در جهت تعمیر پکیج شما می توانید به ارور پکیج توجه نمایید. در واقع می توانید با شناسایی و بررسی ارور، تعمیر پکیج را انجام دهید.

در صورتی که با ارور های پکیج آشنایی ندارید، می توانید به دفترچه راهنمای فارسی آن مراجعه کنید. در این صورت علت خرابی پکیج را شناسایی کرده و به راحتی می توانید اقدام به تعمیر پکیج کنید.

در ادامه توضیحات مفصل تر و بیش تر در مورد تعمیر تخصصی پکیج خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تعمیر تخصصی پکیج

توجه داشته باشید که در این بخش می خواهیم تعمیر تخصصی پکیج بپردازیم. البته لازم است بدانید که خودتان می توانید در حد ابتدایی و مشکلات ساده ای که برای دستگاه پیش می آید را تعمیر و برطرف کنید.

پیش از هر چیزی بهتر است در مورد تعمیر پکیج بگوییم که پکیج برای عملکرد صحیح به چهار عنصر آب، برق، اکسیژن و گاز (گازوئیل) نیاز دارد.

در صورتی که عدم تامین آب پکیج اتفاق بیفتد، پکیج قابلیت روشن شدن را نخواهد داشد. اما باید بدانیم که آب به میزان لازم به پکیج رسیده است یا نه.

در همه پکیج های دیجیتال به کمک ال سی دی کوچک و در پکیج های آنالوگ هم به کمک همان عقربه فشار که برروی دستگاه پکیج قرار دارد، متوجه می شود. در این حالت باید درجه و مقدار آن روی یک تا یک و نیم بار قرار بگیرد. حال می توانید آب آن را قطع کنید.

در مرحله بعدی که باید در مورد تعمیر پکیج بدانید، بررسی برق دستگاه می باشد. توجه داشته باشید که باید از متصل بودن دو شاخه دستگاه پکیج به پریز برق اطمینان خاطر کسب کنید. این امکان وجود دارد که شما مجبور شوید دو شاخه را از پریز برق جدا کنید و بر عکس آن راس وصل نمایید. در برخی از پکیج ها، روی فاز و نول حساسیت وجود دارد.

در این مرحله از تعمیر پکیج باید گاز را مورد بررسی قرار دهید و از باز بودن آن اطمینان خاطر کسب کنید.

اکسیژن، یکی از موارد مهم و مورد نیاز در زمان احتراق می باشد. در برخی از موارد امکان دارد که فن ها دچار مشکل شده و احتراق به درستی صورت نپذیرد. همین امر می تواند آسیب جدی به شما وارد کند.

شما باید در زمان تعمیر پکیج، در هنگامی که فن ها از کار افتاده اند، بالای پکیج را مشاهده کنید. شما می توانید دو دریچه با درپوش پلاستیکی را نظاره کنید. حال باید درپوش ها را باز کنیدو دودکش را متصل نمایید. حتما در زمان اتصال دودکش مطمئن شوید که کوچک ترین نشستی نداشته باشد.

در نظر داشته باشید که در این بخش از مطلب سعی نمودیم تا مشکلات پیش پا افتاده و ابتدایی را با راهکار هایی ساده برای شما در جهت تعمیر پکیج شرح دهیم. در صورتی که مشکلات پکیج شما بر طرف نشد، حتما از یک تکنسین و تعمیرکار ماهر پکیج کمک بگیرید.

سوالات متداول در مورد تعمیر پکیج

علت گرم نکردن رادیاتور و شوفاژ در صورت کار کردن پکیج چیست؟

در صورتی که متوجه این مشکل در پکیج خود شدید، می توانید به بررسی چند قطعه در ساختار پکیج خود بپردازید:

حتما از سلامت شیر سه طرفه اطمینان خاطر کسب کنید. در صورتی که متوجه خرابی شیر سه طرفه شدید، در اولین فرصت اقدام به تعویض آن نایید.

حتما ورودی شوفاژ ها را مورد بررسی قرار دهید که رسوب نگرفته باشند.

خرابی ترموستات می تواند یکی از علت های مشکل به وجود آمده باشد. در این زمان، حتما باید ترموستات تعویض شود.

علت سر و صدای پکیج چیست؟

در بعضی از اوقات این امکان وجود دارد که سر و صدای پکیج، باعث سلب آسایش از اعضای خانواده شود. شما می توانید برای تعمیر پکیج خود موارد زیر را بررسی نمایید:

امکان دارد که پکیج هوا گرفته باشد. حتما عیب یابی تخصصی را در مورد تعمیر پکیج انجام دهید.

باید حتما برای برطرف شدن این مشکل، دستگاه هوا گیری شود.

چرا پکیج روشن نمی شود و یا این که به صورت انفجاری روشن می شود؟

پس از این که موارد گفته شده را به صورت ابتدایی مورد بررسی قرار دادید و چهار عناصر اولیه را چک کردید، باید موارد دیگری را در مورد عدم روشن نشدن پکیج در نظر گبیرید:

حتما جرقه پکیج را بررسی کنید تا مشکلی برای آن به وجود نیامده باشد.

این امکان وجود دارد که بین جرقه و شعله فاصله ایجاد شده باشد و این که جرقه سوخته باشد. در هر دو صورت مانع از روشن شدن پکیج شده و باید جرقه تعویض شود.

آموزش کامل تعمیر پکیج
سوالات متداول در مورد آموزش کامل تعمیر پکیج
پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
تعمیر پکیج بوتان
این نوشته در پکیج ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *